Jaký kufr si vzít do letadla, aneb několik užitečných rad, než vyrazíte na letiště.

 

Před letem je dobré si zkontrolovat, zda vaše zavazadlo splňuje podmínky přepravce, jehož služeb hodláte využít. V naší prodejně denně dochází k výměně různých informací a zákazníci si mnohdy i mezi sebou sdělují zkušenosti. Těmto pečlivě naslouchá prodejce a rád předá užitečné informace dalším.

Může se totiž stát že radost z levné letenky od Ryanair či podobné nízkonákladové společnosti vám zkazí poplatky které si dopravce rád naúčtuje, aby si vykompenzoval zisk. Pokud si tedy koupíte nejlevněší letenku, může se stát že povolený rozměr zavazadla bude 40x25x20  (k mání zde). Do takového se vám stěží vejde jeden díl Harryho Pottera.

cestovani

Pokud jde o tradiční letecké společnosti, nejčastější předepsaný rozměr palubního zavazadla je 55x40x20. Rozměry uvádíme pochopitelně v centimetrech a jsou v pořadí výška-šířka-hloubka. Jde o celkový rozměr včetně například i koleček, proto má Kufrland v nabídce všechny rozměry uvedeny právě takto.

Protože dopravce zatím neosvítila myšlenka, že by si rozměry zjednotili, vyskytují se takoví, kteří mají rozměry třeba 55x35x25. Mezi tyhle patří například České Aerolinie. Je proto dobré si před cestou prostudovat podmínky přepravy, případně se dotázat a získané informace si uschovat pro případné nesnáze. Potřebné informace vám rádi poskytneme i v naší prodejně. 

Výsledek obrázku pro kufr panika cestování

Pozornost věnujte i obsahu zavazadla, zejména tekutinám. Přepravci povolují obvykle maximálně 1 litr tekutin, přičemž jedna nádoba může obsahovat maximálně 100 ml. Takže na láhev s vodou ihned zapomeňte, tu si můžete koupit na palubě letadla (ano, bude vás stát skoro jako whiskey). Všechny tekutiny (například parfém) pak musíte spolu zabalit do folie (igelitového pytlíku). Mějte na paměti že za tekutinu ti dobří lidé na letišti považují například i zubní pastu či pleťový krém, bez kterého některá žena nedojde ani se smetím.

Milovníci zbraní asi už tuší že jejich oblíbené hračky jsou na palubě nechtěné a doma nechte raději i nože a nůžky. Z těchto mají zaměstnanci letiště také hrůzu a neprovokujte je raději ani dětskou pistolkou.

Za zmínku stojí i nabíječky či powerbanky. Tyto doporučujeme vzít si sebou do příručního zavazadla, jinak vám to pravděpodobně při kontrole "doporučí" letištní personál. Do podobné kategorie spadají i mobilní telefony, fotoaparáty a notebooky, pro příznivce retro stylu CD přehrávače nebo nedejbůh kazetové přehrávače. U těch už ale riskujete, že mladší zaměstnanci letištní kontroly je budou považovat za bombu.

Novodobí i-kuřáci, nezapomeňte si svoje elektronické miláčky také raději vložit do příručního zavazadla a to včetně náhradních náplní (které jsou myslím také tekutina).

Zvlášte políčeno mívají na letišti i na hypochondry kteří na cesty vyráží bohatě zásobeni léky na potíže všeho druhu. K těmto "feťákům" přistupují velmi nedůvěřivě a může se stát, že budou požadovat potvrzení že léky skutečně užíváte. Takovéto potvrzení od lékaře je pak dobré mít i v angličtině, protože se může stát, že v zahraničních destinacích budou mít s českým jazykem nesnáze(což mají ostatně i někteří rodilí Češi). 

5a9ee2e65cc4103f008b45e0

Pokud jsem vám svým provokativním článkem způsobil deprese, pak se hluboce omlouvám a nabízím jako kompenzaci některý z našich kufrů za skvělou akční cenu. S pěkným kufrem pak znovu nabydete sebevědomi a optimismus.

Cestujte lépe s Kufrlandem!                                Štefan Baláž