Kufr se dvěma nebo čtyřmi kolečky?

Již úvodem je nutné říci, že výraznou převahu a výhodu zde mají příznivci čtyř koleček. Zatímco v minulém století byly naprosto samozřejmé kufry zcela bez koleček, na konci století se rychle rozšířily dvoukolečkové, které sejmuly břímě z jejich majitelů. Toto století pak přineslo nový trend, což jsou čtyřkolečková zavazadla.

a945dd2ad63052b64fd16450188a432edetail_upright_american_tourister_tokyo_chic_525-1unnamed

Trendu se velmi rychle přizpůsobili výrobci a dnes již naprosto dominují kufry klouzající se na čtyřech nejnověji dokonce dvojitých kolečkách. Má to jistou logiku. Těžiště je rozloženo na více bodech a i manipulace je tak snazší.

Abych ale nechválil pouze jednu skupinu i dvoukolečkové kufříky mají něco do sebe. Hlavní plus spočívá v tom, že kolečka jsou více zapuštěna a jejich odolnost je tedy proti čtyřkolečkovým korábům vyšší. Protože jejich počet je o polovinu nižší, údržba je snadnější. Bývají také o něco levnější. Nicméně, jak už bylo zmíněno, jejich nabídka je omezená. Kufrland se ovšem vždy snaží mít nějaké v nabídce chápaje, že mají také své fanoušky.

Lze také větičkou zmínit různé atrapy kufrů, mající libovolný počet koleček. Tyhle díla čínské provenience jsou k vidění na tržnicích a jejich kolečka se obvykle v krátkém časovém horizontu rozsypou jako korálky od Natálky. Tyto tedy mezi kufry počítat nebudeme.

cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_5cestovni-kufr-na-koleckach-chaoping_7

Abychom to shrnuli.

Zavazadla se 2 kolečky:

plus mají lépe chráněná kolečka, bývají o něco levnější, snadnější údržba, lépe zvládají nerovný povrch

minus jejich nabídka je menší, horší manipulace, při použití nutno naklopit

 

Zavazadla se 4 kolečky:

plus široká nabídka všech značek, modernější, snadná manipulace, otáčení koleček o 360 stupňů, lze snadno postavit

minus větší zranitelnost koleček, menší objem kufru kvůli vyšší světlé výšce, vyšší cena a náklady na údržbu

Vybrali jste si? Mohu-li osobní doporučení a zkušenosti, u menších kufrů, např. kabinových se kloním ke 2 kolečkám. Už kvůli objemu kdy se každý litr počitá. U těch větších, které mají třeba 100 litrů dám přednost 4 kolečkám, protože váha je lépe rozložená a tady na nějakém litru nesejde. V obou případech je ovšem potřeba zvolit alespoň základní kvalitu. Nakoupíte-li cenově "výhodný" kufr v hypermarketu, snadno se z výletu můžete vrátit a mít "o kolečko míň".

6203876748_c5078dcf1d

Cestujte lépe s Kufrlandem! :-)                                                                                                     Štefan Baláž

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení